Beylikdüzü Gürpınar İkinci El Beyaz Eşya Alanlar
Beylikdüzü Gürpınar İkinci El Beyaz Eşya Alanlar

Beylikdüzü Gürpınar İkinci El Beyaz Eşya Alanlar

İkinci El Buzdolabı Nasıl Satılır?

 • Yapmanız gereken şey ürünün fotoğraflarını bize 0535 502 85 85 numaralı telefonumuzun whatsapp hattı ile göndermektir.
 • Ekibimiz cihazın markasına, modeline ve bazı teknik özelliklerine göre fiyat belirleyip size sunacaktır.
 • Fiyat konusunda anlaşma sağlanması halinde istediğiniz gün adresinizden alım yapılacaktır.
 • İkinci el beyaz eşya alım satım işleriniz için bizi aradığınızdan değerinde satış yapabilirsiniz. Hem de nakliyesine, taşımasına karışmadan, zahmet çekmeden.

İkinci El Buzdolabı Alanlar Neye Göre Fiyat Verir?

İkinci el buzdolabı alanlar için önemli olan ve alım yaparken dikkat edilen bazı detaylar vardır. Bu detaylar size teklif edilecek rakamı doğrudan etkiler yani artırır veya alım yapma kararımızdan vazgeçirir. Nedir bu kriterler?

 • Cihazın sağlam, çalışır durumda olması
 • Markası
 • İnox mu beyaz mı olduğu
 • Pas veya vuruk yerlerinin olup olmaması
 • Türü yani no frost mu, derin dondurucu mu, low frost mu?

İkinci el buzdolabı alan yerler için bizi tercih etmeniz halinde kısa sürede sorun yaşamadan satış yaparsınız. Özellikle ikinci el beyaz eşya alım satım işlemlerimizde ürünlerin mutlaka çalışır durumda olmasına dikkat ederiz. Arızalı, temiz, tamir edilmesi gerekmeyen ürünleri alabiliyoruz. İkinci el Arçelik, Beko, Bosch, Siemens, Samsung, Lg, Altus, Profilo gibi bilinen, servis ağı yaygın markaların cihazları da yüksek fiyat görür.

Beylikdüzü Gürpınar İkinci El Beyaz Eşya Alanlar
Beylikdüzü Gürpınar İkinci El Beyaz Eşya Alanlar

Buzdolabı ile Derin Dondurucu Arasındaki Fark

Bir çok kişi no frost buzdolabı ile derin dondurucu arasındaki fark nedir bunu bilmemektedir. Eğer dolabın üzerinde No frost ibaresi yazmıyorsa dışarıdan bakarak iki buzdolabı arasındaki ayrım yapmazsınız. Bunu yapabilmek için üst bölmeye bakmak gerekir.

Evimizin, iş yerimizin veya yaşadığımız farklı alanların temel ürünlerinden biri olan buzdolabı pek çok farklı şekillerde karşımıza çıkar. Kombi tipi, çift kapı, tek kapı, gardolap tipi, inox, beyaz gibi. Sizinki hangisi bilmiyoruz ama aralarındaki farklılıklar hakkında bilgiler verebiliriz. No frost buzdolabı nedir, derin dondurucu buzdolabı nedir, no frost buzdolabı nasıl soğutur, derin dondurucu nasıl soğutur gibi pek çok sorunuzu da cevaplayalım. Eğer markası ve modeli ne olursa olsun herhangi bir buzdolabı satmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz; ikinci el eşya alanlar

Buzdolabı ve Derin Dondrucu Nedir?

 • No frost buzdolabı soğutma prensini nasıldır sorusunun cevabı ile başlayalı. No Frost buzdolabının üst bölmesinde hava kanalları olur ve bu hava kanalları sayesinde dolabın içinden gelen soğukluğu üfler. Üfleyerek soğutması sayesinde buzluk kısmındaki yiyecekler buz tutmaz ve sürekli soğukluğunu korur.

 

 • Derin dondurucu bir buzdolabı ise yiyeceklerinizi buz yaparak soğutur. Üst bölmesinde No Frost buzdolabı gibi hava kanalları yoktur, tamamen kapalıdır ve soğutmayı üst kısımda yapacağı karlanma sağlar. Alt bölmesinde de aynı prensiple çalışır. Derin Dondurucu yani bir diğer tabirle Statik bir buzdolabının alt kapağını açtığınız zaman tam karşınızda ince bir buz tabakası görürsünüz. Buradaki buz tabakası buzdolabının içinin soğumasını sağlar ki belli bir süre sonra bu buz, buzdolabı tarafından otomatikman eritilir. Eritilen buz motorun üzerinde bulunan plasitk hazneye dolar ve motorun ısısı ile buharlaşır.

Farklılıkları Neler?

Çok fazla teknik detay verip kafanızı karıştırmak istemedik. Bir kullanıcının kolayca anlayabileceği terimleri kullanmaya çalıştık ki daha akılda kalıcı olsun. Maddeler halinde birkaç tespit yapmak gerekirse

 • No Frost buzdolabı hava kanalları ile derin dondurucu buzdolapları ise karlanma ile soğutur
 • No Frost buzdolabı daha fazla enerji tasarrufu sağlar.
 • Derin donrucu dolaplar istisna modeller hariç genelde tel raflıdır, No Frostlar cam raflı olarak üretilir.
 • No Frost buzdolapları markalar arasında farklılık gösterse de genelde daha pahalıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

 • İkinci el buzdolabı da sıfır buzdolabı da alsanız bu ayrımı bilmeniz sizin için faydalıdır. Bütçeniz müsait ise no frost buzdolabı almanızı tavsiye ederiz. Çünkü kullanımı çok daha rahattır ve ekonomik, enerji tasarrufludur.
 • Buzdolabı alırken Arçelik, Beko, Bosch, Siemens, Samsung, Profilo, Ariston, Altus gibi markaların dolaplarını tercih ederseniz hem servis ağından hem de marka tecrübesinden faydalanmış olursunuz. Beyaz eşya zamanla sorun çıkarabilir ve bu aşamada sorunu hızlı çözebilecek bir servis ağına ve
 • Yazımızı tamamlamadan önce müşterilerimizin çoğunun yaptığı bir hatayı düzeltmek istiyoruz. Derin Dondurucu buzdolabının buzluk kısmında oluşan karı temizlemek için bir çok kullanıcı bıçak gibi delici/kesici alet kullanmaktadır. Sivri uçlu bu aletlerle buzu kazımaya çalışmak çok yanlış bir yöntemdir. Böyle yaparsanız zemini delebilir, dolabınızda tamir edilemeyecek bir hasar açabilirsiniz. Buzdolabınıza kesinlikle böyle bir müdahale de bulunmayın. Karlanma büyük boyutlara ulaştığında dolabınızı fişten çekin ve buzun erimesini bekleyin.

Kimi kullanıcılar saç kurutma makinesi yardımıyla erimeyi hızlandırmaya çalışsa da bu yöntem de yanlıştır. Çünkü saç kurutma makinesinden gelen sıcak hava buzdolabının plastiğine zarar verecek ve eğilmesine sebep olacaktır. Daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Beylikdüzü Gürpınar İkinci El Beyaz Eşya Alanlar  Bölgesinden Ne Gibi İkinci El Eşya Alıyoruz?

Yeri gelmişken spot eşya ve spotçu kavramlarına da açıklık getirelim. Spot eşya demek aslında hiç kullanılmamış, kutusu açılmamış, sıfır ürün demektir. Ama ikinci el eşya alım satım işleri ile uğraşanlar da bazen sıfır eşya alıp sattıkları için ve spot kelimesi her eşya için kullanılabileceğinden dolayı spotçu  ikinci elci gibi bir algı oluştu.

Gelelim Bahçelievler veya bir başka bölgeden bize ne gibi eşyalar satabileceğinize. Beyaz eşya, televizyon, klima, buzdolabıçamaşır makinesibulaşık makinesi, koltuk, mobilya, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, deri koltuk, televizyon, gümüş, plak gibi pek çok eşyanızı alıyoruz. Alabildiğimiz eşyalar bunlarla sınırlı değildir elbette ancak hepsini yazamayacağımız için bir kaç örnek vermek istedik. Siz yine de eşyalarınızın fotoğraflarını bize göndererek alıp almayacağımızı sorabilirsiniz.

Bahçelievler İkinci El Kombi Alan Yerler

About admin

blank
izmir psikolog Lewes Taxis Antalya Avukat
izmir psikolog Lewes Taxis Antalya Avukat